Yazılar

,

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Dell Beylikdüzü Laptop Servisi

 

Dell markası adı altında üretilmiş olan tüm modellerin onarım ve bakım işlemlerini servisimizde yapmaktayız.

Dell laptopların arıza yapma konusunda diğer marka modellere göre oranı çok daha düşük seviyelerdedir. Bazı modellerinin kronik ekran kartı veya çip set (chipset) hataları dışında karşılaşılan büyük ve kronik sorunları pek bulunmamaktadır. Aşağıda Dell N51110 modeline ait anakart (mainboard) resmi yer almaktadır.

 

 

 

n5110

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dell marka ürünlerin tablet akıllı telefon ve masaüstü cihazlarının anakart, işlemci, besleme katı, ekran kartı, ekran değişimi, mavi ekran sorunu, siyah ekran problemi, hiç görüntü gelmeme, görüntü var ama ekran ışıkları yanmıyor, aydınlatma devresi sorunu, dell laptop kasa tamiri, N5010, N5110 menteşe değişimi ve tamiri, dell laptop klavye değişimi, dell n5110 hard disk değişimi, dell laptop ram değişimi ve yükseltme, dell fan bakım ve onarımı, gibi işlemler servisimiz bünyesinde yapılmakta olup sadece orjinal parça değişimi ile tamir ve onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Beylikdüzü Dell Servisi olarak,

Yılda en bir defa anakart bakımı yapılmasında fayda vardır, çünkü ister istemez cihazımız statik elektrikten dolayı etraftaki veya bulunduğumuz yerdeki tozları içine doğru çekmekte böylelikle cihazımızın fan kısmı olan yani içeride ki sıcak hava ve sirkülasyonu sağlayan kısım tozdan ötürü aşırı pislenmektedir. Bu durum cihazımıza nasıl etki eder diye soracak olursanız, cihazımızın çip setleri(chipset) başta olmak üzere, ekran kartı, kuzey ve güney köprüsü üzerinde yer alan ısınmayı önleyici kimyasal madde özelliğini yitirmekle kalmayıp vazifesini yapamadığı içinde bu entegre ve çipset lerin aşırı ısınmasına ve bundan dolayı da ağrızalanmasına sebep olmaktadır.

n5110_ekran_kartyukarıda ki resimde yer alan kırmızı ile işaretlenmiş bölgede ki kısım cihazın ekranına görüntü aktarımını sağlayan ekran kartı çipi ve etrafında da 4 adet konulmuş ram yer almaktadır. Görüntü sorunu yaşatan cihazların bir çoğu bu çipin arızalanması nedeniyle görüntü kaybı yaşanmasını sebep olmaktadır, tabi bu da zaman ve iş kaybı anlamına gelmektedir.

Bu tarz görüntü sorunu veren Dell Laptop ların ekran kartı çipinin sıfırı ile  değişimini tavsiye etmesekte bazı kullanıcılar isteği üzerine onarımını servisimiz bünyesinde gerçekleştirmekteyiz. Sıfır ekran kartı çipset değişimi yapılan cihazlarda geri dönüşüm oranı %3 civarıdır. Bunun da genellikle sebebi Dell ekran kartı değişimi sonrasında doğru şekilde cihazın kullanılmamasından ötürü aynı sorunu yaşatmaktadır. Bu problemin önüne geçebilmek adına değerli müşterilerimize devir hızı sabit olan tabla şeklinde satılmakta olan soğutucu fan kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü cihazımızın çipsetlerinin soğutulmasına artık eskisinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu doğrultuda doğru bilgi ve doğru kullanım şekli ile bu tarz bir sorunun tekrar yaşanması ortadan kaldırılmış bulunmaktadır. Servisimize vermiş olduğunuz cihazlarınızın anakart solisyonlu bakımı servisimizde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Bizi Arayın   02128732223

n5110_1 n5110_2 dell-inspiron-15r-n5110 dell-inspiron-15r-n5110_4

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Dell firması servis hizmetini bildiğiniz üzere garantisi devam eden ürünlerde, kullanıcı hatası yoksa, batarya ve adaptör hariç, yerinde servis hizmeti vermektedir.
Dell laptop ürünlerine belirli periyodlarda ekran kartı, chip ve fan  bakımı yapmakta fayda vardır, eğer bunlar yapılmazsa cihazda belirli bir takım arızalara neden olmaktadır.

Bu tarz arıza ve sorunların  önüne geçmek çok kolay, biz beylikdüzü bilgisayar olarak, bu bakım ve onarım işlemlerini hem düşük maliyetli hemde kaliteli malzeme kullanarak birinci sınıf işçilik ile gerçekleştirmekteyiz.

 

beylikduzu-Dell-Laptop-servisi

 

Dell laptop servisi

Beylikdüzü dell laptop servisimiz, dell laptopların tamamına anakart onarımı, bga onarımı yapmaktadır. Bu serilerde en çok ekran kartı sorunu yaşayan modellerden bir kaçı Dell N5010, Dell N5110 harici ekran kartlı olan modellerinde sorun oluşmaktadır.

Bu modellerin garanti süreside bittiği için dell’in kendisi garanti kapsamında müdahale etmemektedir. Bu modellerde en sık rastladığımız sorun değerli müşterilerimizin, bu sorunla ilk kez karşılaştıklarında, merdiven altı dediğimiz yada konusunda uzman olmayan bilgisayarcıların, sıcak hava ünitesi ile cihazın ekran kartını ısıtarak kolayca onarımı yapılabilecek bir arızayı belkide anakart değişimine kadar gidecek bir sürece itmektedir.
Dell laptop servisi olarak biz, her ne sebeple olursa olsun hiç bir marka ve model cihazın anakart üzerinde yer alan çiplerini ısıtma işlemi yapmamaktayız.

inspiron-n5110-laptop-servisi

 

 

Dell Laptop Servisi olarak bizi arayabilirsiniz. 0212 873 2 223