Laptop Açılmıyor

Laptop Açılmıyor

Laptop açılmıyor

Laptop servisimiz de en çok karşılaştığımız problemlerin başında laptop açılmıyor problemi, bu sıkıntı bir kaç nedenden kaynaklanmaktadır.
Bu nedenlerin başında ekran kartı hatası yer almaktadır. Laptopunuzun ekran kartında herhangi bir kısa devre varsa yada ekran kartı çipi bozulduysa laptop açılmıyor şikayeti baş göstermektedir.

 

laptop_acilmiyor

 

Bir başka benzer hata ise, cihazın hiç güç çekmemesi yani power etmemesi olarak adlandırılan, besleme devresi sorunudur. Bu durumda cihazınızın yüksek amper çekmesi sonucu besleme devresi  kompanentlerinden bir veya bir kaçı bozulmuş, yanmış veya kısa devreye düşmüş olabilir, bu durumda da cihazınız laptop açılmıyor şikayeti olmaktadır.

Farklı bir diğer durumda cihazınızın üzerinde yer alan güney köprüsü dediğimiz diğer bir anakart entegresinin/çipin bozulmasından veya kısa devreye düşmesinden kaynaklı açılmama problemi oluşmaktadır.

Bir diğer konu başlığı olarak, ışıklar yanıyor görüntü gelmiyor hatasıdır, bu durumda da notebook’unuzun görüntü entegresi veya data kablosundan kaynaklı bir problem olmuş olabilir. Bu durumda da ekrana bazen görüntü gelir bazen gelmez yada ekrana gelen görüntü gri bir renktir ekran da başka hiç bir görüntü yoktur. Bu ve benzeri durumların hepsi aynı isim adı altında yani laptop açılmıyor sorun olarak aranmaktadır.

ekran_karti_arizasiekran_karti_arizasi_2

Bu ve benzeri sorunlara laptop servisimiz de profesyonel olarak hizmet vermektedir. Eğer benzeri sorunlar ile karşılaşırsanız servisimizden sizde telefon ile cihazınızın sorunu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Toshiba A300 laptopum açılmıyor
Acer Aspire 5742 laptopum açılmıyor
Hp G62 laptopum açılmıyor

Bizi Arayın: 0212 873 2 223

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.