iPad eğitim dünyasında

iPad eğitim dünyasında

Bir Dünya İçerik
Her derse göre Ve her öğrenciye

iPad ile ders materyalleriniz zenginleşir. Yalnızca eğitim için tasarlanmış 65.000’den fazla uygulamayı, her konuda bulabileceğiniz interaktif kitapları ve tüm dünyadan birçok kurum ve uzmanın konuşmalarını, sanal turlarını ve videolarını keşfedin.

ipad-egitim

ipad-cesitli

 

Apple Store

Kurbağaları incelemekten kesirli sayıların bölünmesine kadar, her dersi destekleyecek bir (ya da iki veya üç) uygulama keşfedebilirsiniz. Uygulamalar konu gruplarına ve yıllara göre kategorize edildiği için aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

İtunes U

Tamamen eğitime adanmış içeriklere sahip olan iTunes U, önde gelen kurumların ücretsiz eğitim kaynakları koleksiyonudur. Smithsonian arşivindeki filmlere, MoMA’nın interaktif sanat koleksiyonlarına, dünya genelinde eğitim kurumlarının derslerine ve daha fazlasına ücretsiz erişim olanağı sağlar. Konulara ve yıllara göre bir araya getirilmiş içerikleri kolayca bulabilirsiniz. Hepsi iTunes U uygulamasında; yani bir dokunuş uzağınızda.

iPad öğrenimi daha da kişiselleştiriyor.
Herkes farklı şekilde öğrenir. Yalnızca birkaç dokunuşla, öğrencilerinizin iPad’lerini seviyelerine ve öğrenme biçimlerine uygun malzemelerle özelleştirebilirsiniz. Diyelim ki fizik dersinde eylemsizliği öğretiyorsunuz. En iyi dinleyerek anlayan ve öğrenen öğrencileriniz için iTunes U’dan Newton’un hareket kanunları hakkında bir podcast indirebilirsiniz. Dokunarak etkileşimle daha iyi öğrenen öğrenciler için bir hedefe ok atabilecekleri bir uygulama bulabilirsiniz. Konulara ve yıllara göre gruplanan geniş içerik yelpazesi, iPad’i kolaylıkla çeşitli öğrenme seviyelerindeki öğrencilere uygun hale getirebilmeyi de sağlar. iPad sayesinde tüm öğrencilerinize aynı dersi farklı yollarla öğretebilirsiniz.

Güçlü Apple uygulamaları 
Sıradan ödevler harika projelere dönüşssün.

Öğrenciler iPad’le yalnızca izlemek, dinlemek veya okumakla kalmazlar, aynı zamanda yaratırlar da. iPad’de her ödevi harika bir projeye çeviren güçlü uygulamalar bulunur. Bir çoklu ortam sunumu. Bir fotoğraf belgeseli. Veya sürükleyici bir araştırma projesi. Bir anda, yapmaları gereken bir şey yapmak istedikleri bir şeye dönüşür. Üstelik, kullanmaktan hoşlandıkları bir aygıtta.

 

ipad-etud

 

Pages, Numbers ve Keynote 
Öğrencilerinize potansiyellerini göstermeleri için yardımcı olun.
iPad ve bu güçlü uygulamalar ile öğrenciler yazabilir, verileri analiz edebilir ve çalışmalarını ilgi çekici yollarla sunabilirler. Pages uygulamasında fotoğraf, video ve grafikler ekleyerek sıradan olmayan dönem ödevleri hazırlayabilirler. Çok fazla veri bulunan projelerde Numbers, fikirlerini gerçekçi tablolar ve grafiklerle ifade etmelerine yardımcı olur. Ve Keynote uygulamasında etkileyici geçişler ve efektler kullanarak farklı sunumlar oluşturabilirler. Bu uygulamalar iOS aygıtları ve Mac için tasarlanmıştır. Microsoft Office ile uyumlu oldukları için öğrenciler Mac veya PC’de belgeleri paylaşabilirler. Ve iCloud sayesinde, çalışmalarına kullandıkları diğer aygıtlardan da (iPad, Mac, iPhone veya iPod touch) erişebilirler.

iPhoto, iMovie ve GarageBand
Yaratıcı olmanın daha yaratıcı yolları

Bu yaratıcı uygulamalar tipik dönem ödevlerini veya araştırma projelerini bambaşka şeylere dönüştürecekler. Öğrenciler iMovie ile kendi HD videolarını çekebilecek ve düzenleyebilecek, iPhoto ile görsel bir günlük oluşturabilecek ve GarageBand ile projeleri için müzik kaydedecek, düzenleyecek ve miksleyebilecekler. iPad ve bu uygulamalar sayesinde, öğrenciler ödevlerini daha yaratıcı biçimlerde hazırlayabilecekler. Böylece çalışmalarına daha fazla şey katıp daha iyi sonuçlar elde edebilecekler.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.