Muadil Notebook Adaptör

Muadil Notebook Adaptör

Muadil Adaptör

Muadil adaptör çeşitleri marka ve modellere bağlı değişiklik göstermekle beraber markaların üretmiş oldukları modellerin volt amperine göre de değişiklik göstermektedir.

Adaptör seçiminde voltaj ne olmalı amper ne olmalı gibi çok fazla elektrik bilgimiz olmaması sebebiyle bu seçimleri yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

Volt kısmı seçiminde +/- 1 tolerans değeridir, bu ne anlama gelir örneğin laptopunuzun volt 18v ise siz 19v yada 17v değerinde bir ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Amper kısmına gelecek olursak, bunda bir örnek vererek açıklayalım, cihazınızın adaptörü 3.42 a yazıyorsa bu durumda sizin kullanabileceğiniz ürün ya kendi adaptörünüzün değeridir yada bir üst amper olan 4.74a olacak şekilde kullanılabilir. Eğer almak istediğiniz ürünün amperi sizin adaptörünüzün değerinden düşük ise bu durumda almış olduğunuz düşük güçteki  adaptör zamanla aşırı ısınıp bozulma gösterecek ve düzensiz bir akım çekmeye başlayıp ya cihazınızı bozacak yada kendisi bozulacaktır. Bu yüzden her zaman ilk tercihiniz orjinal adaptör den yana olmalı bulunamadığı durumlarda muadil adaptör seçilmelidir.

Muadil notebook adaptör, bu tarz ürünleri seçerken özellikle dikkat edilmesi gereken şey, satıcı firmanın ürün için vermiş olduğu garanti süresidir. Genellikle piyasa malı adı altında satılan ve garanti verilmeyen ürünlerin çok fazlaca satıldığı günümüzde bu ürünlerin kalitesinde ki zayıflık kullanmış olduğumuz çok pahalı olan ve önem arz eden cihazlarımızı büyük tehlikeye atmaktadır.

Bu tarz sıkıntıların önüne geçmek için satın alınan firmanın yanı sıra bu muadil ürünlerin ithalatçısı da çok önemlidir.

Bazı markaların adaptör modelleri

acer notebook adaptör
samsung notebook adaptör
hp notebook adaptör
toshiba notebook adaptör
dell notebook adaptör
lg notebook adaptör
asus notebook adaptör
lenovo notebook adaptör
sony notebook adaptör

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

  • hayri

    merhaba, ben cihazıma muadil adaptör almak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz ? muadil ile orjinal adaptör arasında çok fiyat farkı var mı ?

    14 Kasım 2014 , 23:54
  • admin

    Fiyat farkı arada çok olmamakla birlikte muadil adaptörlerimizde iki yıl garantilidir.

    15 Kasım 2014 , 00:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.